"

II. díl aneb Tak dlouho se chodí kolem dračích lodí, až...

05. 04. 2019 , aktualizace: 06. 04. 2019 Sdílej na Dragonboatsport.cz

I. díl: Příběh autodopravce, který se rozhodl podporovat závody dračích lodí

Tak to byl titulek rozhovoru, který jsem dělal minulý rok s majitelem společnosti, která má v náplni práce služby autodopravy a spedice – Igorem Stehnem.

*Celý článek si můžete přečíst ZDE

Dozvěděli jsme se od něj především to, proč začal jako sponzor podporovat dračí lodě. A pamatujete? Celý náš rozhovor končil takto:

Igore, běháš, jezdíš na koloběžce… a co dračí lodě?

Igor: Že by? :-))

Rok se nám s rokem sešel… a víte, co je u Igora nového? Ano, stále sponzoruje dračí lodě. Ano, stále jezdí na své oblíbené koloběžce, stále miluje rychlá auta, ale hlavně:

On opravdu začal jezdit na dračích lodích!!!

II. díl aneb Tak dlouho se chodí kolem dračích lodí, až...

Igore, co přece jen rozhodlo o tom, že jsi začal na dračí lodi jezdit, ba co více – dokonce pravidelně závodit!?

Prostě, jsem člověk, který má rád výzvy a rád zakusí nové a nepoznané. Platí to jak v koníčcích, tak v životě. Holt někdy si člověk namlátí hubu, ale v tomto případě jsem asi dítětem štěstěny. A pokud mi to moje zdraví a pracovní vytížení dovolí, budu doufám platným členem naší posádky na co nejvíce závodech – jsou to fajn kamarádi, je tam legrace, pohoda… a když se k tomu přidají dobré výsledky, pak už člověku skoro nic nechybí.

Dračí lodě Igor Stehno

K dračím lodím, pokud si dobře pamatuji, tě přivedl syn Lukáš…

Přesně tak. Lukáš jezdil dlouho s posádkou AZUMA Dragons. A ve mně, jelikož mám rád ty výzvy, se tak nějak probudila zvědavost, co to ježdění obnáší. Samozřejmě jsem si byl vědom, že to jednoduché není, ale prostě jsem se hecnul a párkrát jsem to zkusil.

Romane, kdybych ale neměl  takovou fyzičku, jakou mám, asi bych dále nepokračoval! Protože pokud chce člověk jezdit na dračí lodi pořádně a na 110 %, tak tam na té vodě musí nechat kus sebe (někdy málem i se snídaní). Fakt, kdybych na to výkonnostně neměl, soudně bych toho nechal, abych pro posádku nebyl pouze mrtvá zátěž v lodi.

Ale zůstal jsi…

Zůstal a velkou pravdou také je, že ty dračí lodě, a to všechno kolem nich, jsou pro mě útěkem od každodenní pracovní reality. My jsme totiž rodinná firma, a i když máme samozřejmě spolupracovníky, denně se potkávám v kanceláři s paní Stehnovou a dcerou Gabrielou, která je ve firmě ekonomkou, a navíc dělá i logistiku.

Je to někdy dost soda! Časem prostě ponorce nezabráníš… a my jsme spolu již několik roků a včetně práce pak 24 hodin denně. Ale… blýská se na „lepší“ časy! V těchto dnech se totiž dokončila moje nová kancelář, kde již sedím sám :-)

Dračí lodě Igor Stehno

Jako majitel a manažer firmy jsi dost pracovně vytížený. A jezdit na závody znamená také pravidelně trénovat. Co na to říká tvoje rodina, paní? 

Víš, v manželství platí – tajemství dlouhé společné cesty je také o tom, dát si prostor a moc se nevyptávat – čímž se řídím. Svoje koníčky s rodinou řeším pouze oznamovacím způsobem. Vždy však, aby věděli, kde se pohybuji a co dělám. Ono jich zase díky pracovnímu vytížení tolik není.

Paní Stehnová má samozřejmě také svoje koníčky, do kterých bych si nikdy nedovolil zasahovat. Ba naopak, jelikož se jedná o poměrně náročného, chlupatého a milého koníčka, snažím se ji v tom podporovat, ale neptám se na zbytečnosti.

Ptát se, zda paní Stehnová jezdí s tebou na dračí lodi, je asi zbytečné... nebo?

Nóóó, tak to je zajímavá otázka. Ona paní Stehnová je spíše pasivní sportovec. Jejím největším koníčkem je její chovná stanice Jantar Moravy a s ním spojený chov pejsků Shih-tzu. Kromě ježdění po výstavách po celé Evropě se navíc věnuje záchraně a podpoře z různých důvodů opuštěných nebo týraných pejsků malých plemen ve spolku Shih-tzu v nouzi.

V čem taková podpora spočívá?

Paní Stehnová pomáhá především s materiálním zabezpečením, pořádá sbírky a samozřejmě hledá sponzory, protože spolek je nezisková organizace.

Takovým koníčkům já říkám, že to nejsou jen koníčky, ale spíše „poslání“! Vraťme se však zpět k dračím lodím… pamatuješ, který tvůj závod byl vlastně první?

Já vlastně už ani nevím. Jel jsem vloni 9 závodů a ten první byl… myslím, že to bylo Brno.

Máš tedy za sebou historicky první sezonu na dračích lodích – co ti to dalo?

Musím říct, že to byla pro naši posádku velice dobrá sezona! A kromě mozolů, bolesti zad a svalů je člověk pořád v přítomnosti a v přítomnosti fajn lidí… vyčistí si hlavu od normálních všedních i pracovních starostí.

Dračí lodě Igor Stehno

Jaký byl tvůj nejlepší i nejhorší zážitek?

Nejlepší zážitek? Bez komentáře, prosím! :-)))

Nejhorší zážitek? Zjistil jsem, že i kolem dračích lodí, stejně jako v jiných sportech, se motají lidé, kteří jsou postiženi naprosto odpornou diagnózou s názvem „Čecháčství“.

Jak se to, prosím tebe, pozná? :-)

Pozná se to tak, že chodí, na všechny něco hledají, všem závidí a řídí se heslem: nemusím vyhrát já, ale hlavně, aby nevyhráli oni!

Přesto… uvidíme se letos na závodech?

Jasně!

Závěrem: Co je nového u vás ve firmě? Pořád máte plno? Pořád platí, že neberete nové klienty?

Ano, i ne… stávající klienti expandují a občas máme co dělat, abychom jim vyšli vstříc tak, jak jsou od nás zvyklí. Takže také na 110 %! Novému klientovi samozřejmě vyjdeme maximálně vstříc. Pokud se bude jednat o jednorázovou přepravu, nebo přepravu 1 až 2x týdně, proč ne, ale další koncern, to už bychom nedali. Ani vlastně nevím, jestli bych nějaký nový koncern vůbec chtěl. Jsem spokojený tak, jak nám to šlape.

Igore, máte ve firmě nějaké motto?

Děláme jen to, co nás baví, na co máme a co umíme

Děkuji Ti za rozhovor.


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI