"

Příběh autodopravce, který se rozhodl podporovat závody dračích lodí

04. 04. 2018 , aktualizace: 06. 06. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Igor Stehno je již 27 let hlavou rodinného podniku, jehož hlavní činností jsou od roku 1991 mezinárodní doprava a spedice. Je to však především člověk, který neustále hledá nové výzvy a příležitosti. Jaké příležitosti viděl v podpoře dračího sportu a proč se vlastně renomovaný mezinárodní dopravce chce zasadit o podporu českého dragon boatingu? Na to jsme se ho museli prostě zeptat!

Igore, asi bych pochopil, když se partnerem či sponzorem dračích lodí stane společnost, která působí v oblasti sportu, nebo třeba jistého životního stylu, který je blízký lidem kolem vody či outdoorových sportů - mezi naše významné partnery patří oční klinika Gemini nebo značka VÝVOJ, tradiční výrobce pánské konfekce z Třeště, která, mimo jiné obléká hokejisty Dukly Jihlava - ale mezinárodní dopravce a dračí lodě?? Co tě k tomu vedlo?

Ono to bylo vlastně strašně jednoduché... zdálo se mi to jako celkem dobrý nápad :-))

Ne, tak vážně... já jsem vždy podporoval sport, pokud jsem tedy ze své pozice majitele firmy mohl, tak jsem pomáhal tam, kde to bylo potřeba - finančně i jinak. Mezi lety 2001 - 2007 jsem také trénoval mladší a starší žáky ve fotbalu. Neptej se mě ani kde to bylo, protože důvodem mého odchodu ze světa fotbalu bylo korupční prostředí, které jsem prostě nebyl schopen skousnout ani tolerovat. Proto jsem tehdy s fotbalem skončil jako trenér a také jako sponzor. Prostě, pokud se uplácí již v žákovských třídách, jak to pak může vypadat v juniorech a mužích. Jak? To jsem už nezjistil, ale iluze si nedělám ani dnes.

Takže jsi, jak se říká "sekl s fotbalem" a začal jsi hledat novou výzvu? A přišli dračí lodě?

Kdepak, tak rychlé to nebylo :-) K dračím lodím mě dovedl před třemi lety můj, dnes již dospělý, syn... kterého jsem, mimo jiné, trénoval i ve fotbalu.  U dračích lodí, se kterými jsem do té doby neměl žádnou zkušenost, jsem fungoval jako maskot jejich posádky, který občas něco nafotil nebo natočil na kameru. Prostě jsem si to s dračákama užíval, protože - světe div se - lidi a svět kolem dračích lodí je stále ještě „v pořádku“. Víš, jak to myslím. A mezi lidmi od vody mně bylo a je pořád fajn. A to i dnes, i když můj syn již z pracovních důvodů nepádluje, si rád zajedu na závody - užít si pohodu a za přáteli.

Byl nejaký zlomový moment, díky kterému jsi se více mezi dračí komunitu ponořil?

Jasně a přesně ti řeknu kdy - bylo to 29. 4. 2017 - na Merkuru v Pasohlávkách. Kluci z Torrsenu tam pořádali dračí závody a součástí sportovního víkendu byl také bežecký závod Okolo Pálavy. A já jsem se tam samozřejmě přihlásil - bez tréninku, ale s velkým odhodláním "těch 10 kilometrů pokořit". To byla prostě výzva!

Mám strach se zeptat: Jak to dopadlo? :-)

No, žiju :-)) Tehdy jsem to zaběhl za 1:08h.

10 kilometrů bez tréninku a za hodinu - to není vůbec špatný! To ale asi není ještě konec příběhu?

To není...Krom toho, že jsem si v Pasohlávkách celkem slušně mákl, jsem se tam také podruhé v životě „zamiloval“. Na závodech bylo spoustu lidí, stánky a nějaký ten doprovodný program... a já jsem tam na stánku CRUSSIS objevil koloběžky :-))

Objevil a zakoupil?

Samozřejmě! Hned jsem jednu CRUSSISKU přes kluky z Torrsenu koupil. Teď už mám doma dvě a 2-3 x týdně si vyjedu. Vlastně dnes, když je počasí, jezdím skoro obden zhruba 40 kiláků. No, a když jsi se ptal na ten zlomový okamžik, tak to byla právě ta Pálava a těch vydřených 10 km - já jsem se tam totiž vrátil asi po dvou měsících, to už jsem proháněl minimálně třikrát do týdne novou koloběžku, a zaběhl jsem si tu desítku ještě jednou.. za 51 min!

Takže od maskota posádky dračích lodí, přes závody, běh a koloběžky... až po sponzora?

Ano, a protože v tom vždy měli nějak prsty Michal a Tom z Torrsen Sports - které tímto zdravím - jsem si řekl, že dračí lodě jsou sport, který mohu a chci podporovat... Takže asi tak.

Chápu. Ještě nějaká vášeň? Jak ty říkáš: výzva? :-))

Pejsci Shih-tzu - to je takové chlupaté starobylé plemeno společenských psů a rychlá auta... speciálně mám slabost pro Ferarri.

Igore, děkuji Ti za rozhovor, motivační příběh... a jménem časopisu DragonBoatSport.cz a také jménem závodů dračích lodí, které pořádá společnost Torrsen Sports, Ti děkuji za podporu dračího sportu.

 

P.s Igore beháš, jezdíš na koloběžce.. a co dračí lodě? 

Že by? :-))


ZDE můžete pokračovat na služby Igor Stehno - DOPRAVA A SPEDICE


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI