"

Rekordní účast posádek na závodu Modrý hroch na dračí lodi

04. 07. 2018 , aktualizace: 18. 07. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

24 posádek dračích lodí podpořilo Modrého hrocha!

V sobotu 30. 6. 2018 zorganizoval Nadační fond Modrý hroch ve spolupráci se společností TORRSEN SPORTS 4. ročník charitativního závodu dračích lodí pro firemní a FUN posádky. Těch se letos v loděnici Rapid na Brněnské přehradě sešlo 24! Což je dosavadní rekord.

Od 10 h si to rozdalo 14 FUN a 10 firemních posádek na trati 200 m. Na startu se objevily posádky „staré a známé“: Kabrňáci, SRTG Česká, Hrošíci, Sportobchod.cz, Brněnské kočičky a další, ale také zcela nové týmy jako IgoDragons, Roller Derby Brno Freakshow či All for Waters (o těch si ještě budeme povídat).

Slunce, pivo, víno a tombola

Příjemné počasí, dobrý catering, dalešické pivo, vyhlášená vína z Vinařství Jedlička z Bořetic nebo skvělá a čerstvě pražená káva z MotMotu byly pro závodníky i návštěvníky připraveny po celý den. Dámy, ale i pánové, mohli na stánku Mary Kay zjistit - jaké jsou aktuálně trendy v kosmetice. Certifikovaní poradci značky Mary Kay poskytovali všem návštěvníkům i užitečné rady v oblasti efektivní ochrany před sluníčkem. Značka Akuna prezentovala doplňky zdravé výživy a zásobovala závodníky chutnými proteinovými tyčinkami – ty jsou na závodě i po závodě potřeba.

Pro děti byl opět otevřený stánek s malováním na obličej a pro všechny také stánek Nadačního fondu Modrý Hroch, včetně prodeje lístků do tradiční tomboly. Ta se vyhlašovala hned po závěrečné finálové jízdě letošní dvoustovky.

All for Water? Poprvé na dračí lodi!

Mezi firemními týmy byly nejrychlejší na 200 m All for Water (tohle není poslední zmínka o zbrusu nové posádce), stříbro vybojovala ASIO NEW a bronz putuje do S&K Public.

Na zlato se trénuje na SPARTAN race

V kategorii FUN opět zářili SRTG Česká, kteří opět dokázali, že závod SPARTAN race je ideální přípravou na závody dračích lodí. Druhé místo obsadili nováčci z IgoDragons – jejich kapitán Igor Stehno prý také nepodcenil přípravu a než se postavil na start letošního závodu, natrénoval prý celých 800 m na dračí lodi! Třetí místo nakonec vybojovaly Moravské štiky.

Po tombole přišel bonbónek celého dne, a to závod na dlouhou trať. Letos kvůli větru nebyla zas tak dlouhá, o to však možná pro mnohé náročnější. To však asi neplatilo pro vítěze kategorie FIRMY, kterým se stala opět posádka All for Water (Na to, že na dračí lodi prý nikdá neseděli, celkem slušnej výkon – ty dvě první místa!). Stříbrný pohár získali Thermo Fischer Scientific a bronzový Mladí a neklidní.

Krpoláci slavili na dlouhé trati

Ve FUNech, jak se v dračí hantýrce říká, nebylo o překvapení nouze – tam si první místo vychutnali Krpoláci reprezentující TESCO Královo pole, druzí byli překvapivě Hrošíci a „až“ třetí mistři z dopolední dvoustovky posádka SRTG Česká.

Modlitba za Lužánky na Brněské přehradě živě!

Závodní odpoledne zpříjemnilo vystoupení brněnského rapera Nenyho. Ten zazpíval nejen známou Modlitbu za Lužánky, ta udělala velkou radost všem přítomným Komeťákům z oficiálního Fan klubu HC Kometa Brno, ale přidal i zbrusu novou píseň a hity, které bodovaly v rádiích Krokodýl a Kiss.

Kabrňáci jsou holt kabrňáci s dobrým srdcem

Na závěr všem za účast poděkovala paní ředitelka závodu a také ředitelka Nadačního fondu Modrý hroch Monika Chasáková. Pogratulovala všem k výjimečným sportovním výkonům a také poděkovala za to, že i díky účasti posádek na závodu či zakoupením tomboly, piva i vína, se může finančně pomáhat dětem po těžkých úrazech. Speciální poděkování pak směřovalo posádce Kabrňáků, jenž na dračí lodi vozila po celý den nadšené děti návštěvníků závodu.

Rekordních 173 577 Kč putuje dětem!

V rámci startovného, vstupného, prodejem prezentačních předmětů Modrého hrocha či tomboly, a díky finančního příspěvku od statutárního města Brna, byl výtěžek z letošního závodu MODRÝ HROCH NA DRAČÍ LODI rekordních 173 577 Kč!

Díky Vám všem bude naše podpora cíleně věnována na podporu 8leté Verunky na hrazení speciálních rehabilitací v centru Sarema Brno a 11letému Jakubovi na zakoupení mechanického vozíku (další podpora dle doporučení lékařů).

Tak i takové krásné a smysluplné věci se dějí na dračích lodích. Dračí lodě tradičně dodala a celý závod sportovně zaštítila společnost TORRSEN SPORTS.