"

Ahooooj! Víš, kdo jsem?

10. 01. 2018 , aktualizace: 27. 01. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Rototom, oficiální maskot časopisu DragonBoatSport.cz

Jak už víš, jmenuji se Rototom.

Jsem varan komodský (Varanus komodoensis), známý také jako komodský drak a mimo jiné jsem nejmohutnější žijící ještěr vůbec. Představ si, že největší zaznamenaný exemplář mého druhu měřil dokonce 3,13 m a vážil 166 kg, a to včetně nestrávené potravy!

Mně je zatím téměř sedm let, měřím skoro dva metry a vážím 20 kilogramů. Za takových deset let budu mít metr navíc! Jsem prostě Dragon "radost pohladit" ne, to raději ne, raději "radost pohledět". Jsem prostě predátor a samotář, a to se musí mít jeden na pozoru. Dokážu totiž ulovit i takového buvola jako malinu. To víš, drak je holt drak ;-)

V divoké přírodě na mě narazíš při cestě na indonéské ostrovy Komodo, Rinca, Flores, Gili Dasami a Gili Motang. Tam ty však vůbec nemusíš cestovat - se mnou si totiž můžeš poklábosit každý den od 9 do 18 hodin. Jsem sice samotář, ale také jsem rád, když za mnou přijde občas někdo na návštěvu.

P.S.: Lidí sem za mnou chodí spousty, ale rád bych také viděl opravdového draka nebo dračici. Pádlo klidně nechej doma, vezmi kámoše či kámošky nebo rovnou celou rodinu a udělejte si všichni výlet za mnou do brněnské zoo.

Kromě mé dračí maličkosti si budete moci u nás prohlédnout více než 270 druhů zvířat. Zoo Brno a stanice zájmových činností nabízí svým návštěvníkům už 65 let prostor pro aktivní odpočinek a poznání. Máme tady moderní expozice, krásné prostředí a navíc si užijete nové zábavné i vzdělávací programy, které jsme připravili nejen pro děti ;-)

Tak draku, dračice, těším se na tebe…a jinak: Pádlu zdar!

Tvůj Rototom


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI